Volumul şi încărcătura la judecătorii, tribunale, curţi de apel și ÎCCJ în anul 2015

28 apr. 2016
0 voturi, medie: 0,00 din 50 voturi, medie: 0,00 din 50 voturi, medie: 0,00 din 50 voturi, medie: 0,00 din 50 voturi, medie: 0,00 din 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Vizualizari: 1767
 

Abonament PREMIUM gratuit pentru 30 de zile!

Odată cu trecerea la etapa UNIVERSUL JURIDIC PREMIUM atingem demersul inițial anunțat încă de la lansarea proiectului: accesul contra-cost pentru beneficiile PREMIUM. Demersul este necesar pentru susținerea unui conținut de calitate!

Vreau detalii!

Noi rămânem aceiași ca până acum! Veți beneficia de aceleași știri certificate editorial, editoriale de substanță, opinii punctuale și articole de specialitate, știri din domeniul juridic și reportaje cu care v-am obișnuit încă de la început!

4 ani de la intrarea în vigoare a noilor coduri penale - Bucureşti
🔑Vreau cont PREMIUM!


 

CSM a publicat datele ce privesc volumul și încărcătura judecătorii, tribunale, curți de apel și ÎCCJ în anul 2015, regăsite în anexa la Raportul privind starea justiției pe anul 2015. Vă prezentă, în continuare, respectivele date:

Volumul și încărcătura la judecătorii în anul 2015
 Media – cauze pe judecător1060
Media – cauze pe schemă917
InstanțaVolumCauze soluționateÎncărcătura pe schemăÎncărcătura pe judecător
Judecatoria ADJUD4437320811091479
Judecatoria AGNITA15511345517517
Judecatoria AIUD631644887901053
Judecatoria ALBA IULIA116338591727895
Judecatoria ALESD36602629732732
Judecatoria ALEXANDRIA103487260941941
Judecatoria ARAD2030716910655700
Judecatoria AVRIG19021296476476
Judecatoria BABADAG18121485604604
Judecatoria BACAU2467116774726726
Judecatoria BAIA DE ARAMA1134803378378
Judecatoria BAIA MARE1648110652717867
Judecatoria BAILESTI59824830855855
Judecatoria BALCESTI25271822505505
Judecatoria BALS36162986452452
Judecatoria BARLAD83616636597597
Judecatoria BECLEAN363421529091211
Judecatoria BEIUS35962864599599
Judecatoria BICAZ36932718739739
Judecatoria BISTRITA17771119288891185
Judecatoria BLAJ25501918510638
Judecatoria BOLINTIN VALE6675508211131335
Judecatoria BOTOSANI27814218619591209
Judecatoria BRAD3297263210991099
Judecatoria BRAILA24157183818331098
Judecatoria BRASOV41644284479461096
Judecatoria BREZOI38402801768768
Judecatoria BUFTEA269561699713481797
Judecatoria BUHUSI36952873924924
Judecatoria BUZAU28392235509161136
Judecatoria CALAFAT33722624562843
Judecatoria CALARASI91357529761761
Judecatoria CAMPENI30482187762762
Judecatoria CAMPINA103208349737794
Judecatoria CAMPULUNG63994687640800
Judecatoria CAMPULUNG MOLDOVENESC47513879792792
Judecatoria CARACAL59574707496542
Judecatoria CARANSEBES60244702753861
Judecatoria CAREI44103429882882
Judecatoria CHISINEU CRIS2048167310241024
Judecatoria CLUJ-NAPOCA3636526677808808
Judecatoria CONSTANTA5158134847889973
Judecatoria CORABIA26742109669669
Judecatoria CORNETU15863116979911220
Judecatoria COSTESTI39162748653783
Judecatoria CRAIOVA4897433688875942
Judecatoria CURTEA DE ARGES45633193652761
Judecatoria Darabani366528849161222
Judecatoria DEJ563343919391127
Judecatoria DETA27312270683683
Judecatoria DEVA124549880655733
Judecatoria DOROHOI632149189031054
Judecatoria DRAGASANI718557518981026
Judecatoria DRAGOMIRESTI1046821349523
Judecatoria DROBETA-TURNU SEVERIN1862413484690887
Judecatoria FAGARAS72895420810810
Judecatoria FAGET13331138267333
Judecatoria FALTICENI57404535718957
Judecatoria FAUREI271920709061360
Judecatoria FETESTI615837978801540
Judecatoria FILIASI18061414602602
Judecatoria FOCSANI22842161098461038
Judecatoria GAESTI72025970900900
Judecatoria GALATI375562535410431174
Judecatoria GHEORGHENI308522607711543
Judecatoria GHERLA57024366634815
Judecatoria GIURGIU308732137612861816
Judecatoria GURA HONT18021547601901
Judecatoria GURA HUMORULUI38693119774967
Judecatoria HARLAU28322006566708
Judecatoria HARSOVA173413398671734
Judecatoria HATEG29452226982982
Judecatoria HOREZU45792801763916
Judecatoria HUEDIN23081820577577
Judecatoria HUNEDOARA68885936765984
Judecatoria HUSI34452680689689
Judecatoria IASI54593392589751070
Judecatoria INEU21411678535714
Judecatoria INSURATEI3788283812631894
Judecatoria INTORSURA BUZAULUI1053825351351
Judecatoria JIBOU20231286506674
Judecatoria LEHLIU-GARA22221764444556
Judecatoria LIESTI25271953842842
Judecatoria LIPOVA23441805586586
Judecatoria LUDUS27332254683911
Judecatoria LUGOJ46423681580580
Judecatoria MACIN19921411664996
Judecatoria MANGALIA69154857864988
Judecatoria MARGHITA509341258491019
Judecatoria MEDGIDIA14931105289951357
Judecatoria MEDIAS54844396457548
Judecatoria MIERCUREA CIUC83546652759835
Judecatoria MIZIL29842258373497
Judecatoria MOINESTI85345191853853
Judecatoria MOLDOVA-NOUA16921032564564
Judecatoria MORENI7483633614971871
Judecatoria MOTRU47533427792792
Judecatoria NASAUD5931378911861483
Judecatoria NEGRESTI-OAS28881773722722
Judecatoria NOVACI29131954583583
Judecatoria ODORHEIUL SECUIESC41053398684821
Judecatoria OLTENITA55874246698698
Judecatoria ONESTI98496962758895
Judecatoria ORADEA3015022255887914
Judecatoria ORASTIE25751931858858
Judecatoria ORAVITA31872590637797
Judecatoria ORSOVA358432928961195
Judecatoria PANCIU30312482606606
Judecatoria PASCANI76025515760760
Judecatoria PATARLAGELE5783462111571446
Judecatoria PETROSANI1420511392789947
Judecatoria PIATRA-NEAMT17544101057971097
Judecatoria PITESTI354292320910121687
Judecatoria PLOIESTI479023416211681497
Judecatoria PODU TURCULUI19171272639639
Judecatoria POGOANELE19601646490653
Judecatoria PUCIOASA38173163954954
Judecatoria RACARI50083794715835
Judecatoria RADAUTI90737333756907
Judecatoria RADUCANENI1262948252252
Judecatoria RAMNICU SARAT54004290900900
Judecatoria RAMNICU VALCEA22036172229181002
Judecatoria REGHIN44623394637892
Judecatoria RESITA885362048051107
Judecatoria ROMAN1065974298881184
Judecatoria ROSIORI DE VEDE42233094528603
Judecatoria RUPEA3276254410921638
Judecatoria SALISTE16361294409545
Judecatoria SALONTA25561731639639
Judecatoria SANNICOLAUL MARE33082647827827
Judecatoria SATU MARE132359825575630
Judecatoria SAVENI4333254010831444
Judecatoria SEBES334925868371116
Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI14712213187622292724
Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI996658257021672373
Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI634944537811341477
Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI598914907015361762
Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI438893519311551416
Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI430643645413891538
Judecatoria SEGARCEA34132339853853
Judecatoria SFANTU GHEORGHE74075402741741
Judecatoria SIBIU1949714334780812
Judecatoria SIGHETU MARMATIEI44282927738886
Judecatoria SIGHISOARA40073201668801
Judecatoria SIMLEUL SILVANIEI28401932710947
Judecatoria SINAIA28282253566566
Judecatoria SLATINA1645711792716748
Judecatoria SLOBOZIA91336293761913
Judecatoria STREHAIA30082403501501
Judecatoria SUCEAVA141889760676835
Judecatoria TARGOVISTE21516172749781132
Judecatoria TARGU BUJOR21851754546546
Judecatoria TARGU JIU2709722003774821
Judecatoria TARGU LAPUS1028649343514
Judecatoria TARGU MURES2236916168771860
Judecatoria TARGU NEAMT54553915682909
Judecatoria TARGU SECUIESC4348326410871087
Judecatoria TARGU-CARBUNESTI75965855844950
Judecatoria TARNAVENI28512063713950
Judecatoria TECUCI66525401739739
Judecatoria TIMISOARA4293832936795842
Judecatoria TOPLITA3661276712201831
Judecatoria TOPOLOVENI395129509881317
Judecatoria TULCEA1244390229571383
Judecatoria TURDA103077639736736
Judecatoria TURNU MAGURELE29702266371371
Judecatoria URZICENI42073174526601
Judecatoria VALENII DE MUNTE54543722779909
Judecatoria VANJU MARE43933323732732
Judecatoria VASLUI112858854664806
Judecatoria VATRA DORNEI31582407790790
Judecatoria VIDELE463230097721158
Judecatoria VISEU DE SUS32752179819819
Judecatoria ZALAU77756306648778
Judecatoria ZARNESTI42102628702842
Judecatoria ZIMNICEA314725265251049
Total199436115077449171060

 

Volumul și încărcătura la tribunale în anul 2015
 Media – cauze pe judecător791
Media – cauze pe schemă710
InstanțaVolumCauze soluționateÎncărcătura pe schemăÎncărcătura pe judecător
Tribunalul ALBA122738751539598
Tribunalul ARAD113139071489489
Tribunalul ARGES1891313629822963
Tribunalul BACAU1972612271796840
Tribunalul BIHOR310342126912251493
Tribunalul BISTRITA NASSUD82375948524579
Tribunalul BOTOSANI119538292651703
Tribunalul BRAILA85876042539590
Tribunalul BRASOV1889611332630630
Tribunalul BUCURESTI156273993959821134
Tribunalul BUZAU1343710052790889
Tribunalul CALARASI53504272416468
Tribunalul CARAS SEVERIN116298514654752
Tribunalul CLUJ1903313517762832
Tribunalul Comercial ARGES33361865438700
Tribunalul Comercial CLUJ76004592834834
Tribunalul Comercial MURES49342706637637
Tribunalul CONSTANTA2521717147595616
Tribunalul COVASNA44272865399428
Tribunalul DAMBOVITA1425910584547617
Tribunalul DOLJ3073722013567583
Tribunalul GALATI1780311470667768
Tribunalul GIURGIU1051766488571186
Tribunalul GORJ2058415702551573
Tribunalul HARGHITA59903863537671
Tribunalul HUNEDOARA1669812674670735
Tribunalul IALOMITA53284392400450
Tribunalul IASI3056620634798827
Tribunalul ILFOV168621053413662207
Tribunalul MARAMURES139389474654730
Tribunalul MEHEDINTI1599113268494533
Tribunalul MURES117518467652677
Tribunalul NEAMT1538910267671796
Tribunalul OLT104997621552621
Tribunalul pentru minori si familie BRASOV13021071284284
Tribunalul PRAHOVA283071845310101336
Tribunalul SALAJ56814439488651
Tribunalul SATU MARE88366009471556
Tribunalul SIBIU1608411096699747
Tribunalul SUCEAVA1857014081632698
Tribunalul TELEORMAN91457092587648
Tribunalul TIMIS2531116630743776
Tribunalul TULCEA58684417482514
Tribunalul VALCEA1589310899735781
Tribunalul VASLUI77095731484665
Tribunalul VRANCEA89926843495514
Total780778535902710791

 

Back to Law School (sem. II) by UJmag.ro
Volumul și încărcătura la curțile de apel în anul 2015
 Media – cauze pe judecător675
Media – cauze pe schemă625
InstanțaVolumCauze soluționateÎncărcătura pe schemăÎncărcătura pe judecător
Curtea de Apel ALBA IULIA1207810043634634
Curtea de Apel BACAU105017948750798
Curtea de Apel BRASOV73715820434459
Curtea de Apel BUCURESTI6296045093681786
Curtea de Apel CLUJ2024616810860908
Curtea de Apel CONSTANTA97896955577594
Curtea de Apel CRAIOVA2217817232515515
Curtea de Apel GALATI99527899491502
Curtea de Apel IASI102778018561623
Curtea de Apel ORADEA97917731670809
Curtea de Apel PITESTI104507927616735
Curtea de Apel PLOIESTI121509583509539
Curtea de Apel SUCEAVA100408144559586
Curtea de Apel TARGU MURES66275334532593
Curtea de Apel TIMISOARA1874716404794824
Total233157180941625675

 

Volumul și încărcătura la Înalta Curte de Casație și Justiție în anul 2015
 Media – cauze pe judecător716
Media – cauze pe schemă604
InstanțaVolumCauze soluționateÎncărcătura pe schemăÎncărcătura pe judecător
Înalta Curte de Casație și Justiție3172412634604716

 

Sursa informației este CSM (www.csm1909.ro).

Volumul și încărcătura la judecătorii, tribunale, curți de apel și ÎCCJ în anul 2015 was last modified: aprilie 21st, 2016 by Universul Juridic

Despre autor:

Universul Juridic

Universul Juridic

UniversulJuridic.ro reprezintă doar o mică parte din proiectul final ale cărui conținut și funcționalități vor fi într-o continuă dezvoltare, în funcție de necesitățile și dorințele dumneavoastră.

Abonează-te la newsletter